Η αγάπη του Ποπάυ για το σπανάκι ως πηγή ελπίδας κατά τη Μεγάλη Ύφεση
Ο Ποπάυ (Popeye), συνώνυμο της δύναμης και της ανθεκτικότητας, έδωσε με τον υποκείμενο συμβολισμό της αγάπης του για το σπανάκι που υπερβαίνει την απλή φυσική ενδυνάμωση, ελπίδα και φως στο κοινό του όταν πρωτοεμφανίστηκε κατά τη Μεγάλη Ύφεση. Οι 10 χειρότερες χρονιές στην ιστορία που δε θα ήθελες να ζήσεις Οι περισσότεροι από μας θυμόμαστε … Continue reading Η αγάπη του Ποπάυ για το σπανάκι ως πηγή ελπίδας κατά τη Μεγάλη Ύφεση
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed